Firma Produkcyjno Handlowa DRUTEX
zaczynała swoją działalność w 1990r.

W pierwszym roku swojej działalności zaczęła sprowadzać do kraju stelaże metalowe do mebli tapicerowanych i tak związała się handlowo z międzynarodowym potentatem tych produktów, firmami SEDAC-MECOBEL (Belgia) i SEDAC-MERAL (Francja).

Po uzyskaniu w 1994r licencji i zakupie linii montażowych uruchomiono produkcję stelaży w Polsce, w Suchym Lesie pod Poznaniem. Równolegle ruszyła też produkcja bielizny pościelowej i prześcieradeł. W kolejnych latach nastąpił błyskawiczny rozwój firmy – dzięki docenionej na rynku wysokiej jakości, zarówno produktów jak i obsługi klienta.

W 1997r firma DRUTEX przeniosła się do większych, zakupionych hal produkcyjnych do odległej o 15 km Murowanej Gośliny. Uruchomiono kolejne linie produkcyjne dla stelaży metalowych oraz w pełni wyposażono szwalnię do konfekcjonowania bielizny pościelowej i prześcieradeł.

W 2010r zakupiono w pełni zautomatyzowaną linię do produkcji materacy. Na koniec 2012r zdecydowano o zaprzestaniu produkcji bielizny pościelowej.

W międzyczasie firma uzyskiwała różnego rodzaju nagrody i wyróżnienia: w 2005r za nie wymagającą prasowania bieliznę pościelową o bogatym wzornictwie – Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2003r za największą inwestycję Miasta i Gminy Murowana Goślina Inwestora Roku. Firma zbiera też liczne podziękowania za działalność charytatywną.

Od początku działalności firma bierze aktywny udział w corocznych branżowych wystawach na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Dzięki dużym możliwościom technicznym  i fachowej wiedzy dobrze wyszkolonego zespołu, firma DRUTEX zajęła pozycję lidera na rynku i jest największym w Polsce producentem stelaży metalowych do mebli tapicerowanych.

Nasza jakość, Twoja satysfakcja